45 éves Tiszaújváros!

Tisztelt Látogató!

Településünk idén ünnepli várossá nyilvánításának 45. évfordulóját. Ebből az alkalomból egy kis múltidézésre invitáljuk Önt. Kérjük ismerkedjen meg városunk történelmével, tekintsen vissza 1966-ba, élje át a 45 évvel ezelőtti történéseket.

Tiszaújváros fontos térszerkezeti vonalak, közlekedési tengelyek metszéspontjában helyezkedik el. A város a nyugati-keleti irányú európai tengely irányában haladó M3-as autópálya közvetlen szomszédságában fekszik. A kiépült gyorsforgalmi úthálózat-nak köszönhetően Budapest, Debrecen, Miskolc és Nyíregyháza könnyen elérhető Tiszaújvárosból. A keleti országrész két meghatározó fejlesztési pólusa, Miskolc és Debrecen között összeköttetést teremtő 35-ös számú főútvonal pedig áthalad a telepü-lésen.

A Tisza partján fekvő város számára a folyó számos gazdasági, turisztikai lehetőséget kínál.

Olvasson többet történelmünkről....

 

Emlékek a hatvanas évekből....

.A TVK kezdte építeni a várost....

 

RETRO képek Tiszaújvárosról !

 

Életképek Tiszaújvárosból - ma !